– 0 Prowokujemy, a następnie podsycamy wyznania zdrowego na temat jego własnych niedomagać, i to nawet wtedy, kiedy już z pierwszych słów zdrowego wynika, że to nie my, tylko właśnie on, zdrowy odwiedzający, winien zajmować szpitalne łóżko.

– 0 Na przyniesiony przez zdrowego prowiant rzucamy się łapczywie dopiero po jego wyjściu. Dobry apetyt manifestowany w obecności zdrowego zupełnie niepotrzebnie wywoływać może wrażenie, że to nie zdrowy odwiedzający, ale przyniesiony prowiant sprawił nam największą satysfakcję.

– 0 Zobowiązani jesteśmy zadbać o wypełnienie czasu dzieciom, które przyszły razem ze zdrowym. W tym celu, w zależności od tego, na jakim oddziale leżymy, stawiamy do dyspozycji dzieci korbkę uruchamiającą wyciąg, na którym mamy umocowaną nogę, dźwignię do podnoszenia górnej części łóżka, na którym leżymy, rurki gumowe od podłączonej do nas kroplówki itd.

– 0 Miłym i stosownym upominkiem, stanowiącym dowód wdzięczności chorego za odwiedziny, jest zawsze poszukiwana przez zdrowego recepta, którą wyłudzamy wcześniej od dyżurnego lekarza.

Dodaj Komentarz

Linki
Powiedzenia

Freud powiedział, że mąż jest prawie zawsze tylko namiastką ukochanego mężczyzny, nie tym właśnie mężczyzną .


Gdy Chrystus przyjdzie sądzić żywych i umarłych, to Jego Matka na progu nowego życia będzie odbierała westchnienie Rodziny ludzkiej: O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo. . . Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)


Gaudeamus igitur , iuvenes dum sumus! - Radujmy się więc, dopóki jesteśmy młodzi