– 0 Prowokujemy, a następnie podsycamy wyznania zdrowego na temat jego własnych niedomagać, i to nawet wtedy, kiedy już z pierwszych słów zdrowego wynika, że to nie my, tylko właśnie on, zdrowy odwiedzający, winien zajmować szpitalne łóżko.

– 0 Na przyniesiony przez zdrowego prowiant rzucamy się łapczywie dopiero po jego wyjściu. Dobry apetyt manifestowany w obecności zdrowego zupełnie niepotrzebnie wywoływać może wrażenie, że to nie zdrowy odwiedzający, ale przyniesiony prowiant sprawił nam największą satysfakcję.

– 0 Zobowiązani jesteśmy zadbać o wypełnienie czasu dzieciom, które przyszły razem ze zdrowym. W tym celu, w zależności od tego, na jakim oddziale leżymy, stawiamy do dyspozycji dzieci korbkę uruchamiającą wyciąg, na którym mamy umocowaną nogę, dźwignię do podnoszenia górnej części łóżka, na którym leżymy, rurki gumowe od podłączonej do nas kroplówki itd.

– 0 Miłym i stosownym upominkiem, stanowiącym dowód wdzięczności chorego za odwiedziny, jest zawsze poszukiwana przez zdrowego recepta, którą wyłudzamy wcześniej od dyżurnego lekarza.

Dodaj Komentarz

Linki
Powiedzenia

... czasem, gdy morze bardzo jest rozhukane, woła coś na nich wśród nocy i ciemności po nazwisku. Jeżeli nieskończoność morska może tak wołać, to być może, że gdy się człowiek zestarzeje, woła także na niego i inna nieskończoność, jeszcze ciemniejsza i bardziej tajemnicza, a im jest bardziej zmęczony życiem, tym milsze są mu te nawoływania. Ale, by ich słuchać, trzeba ciszy. Gabriel Garcia Marquez


Człowiekowi godzi się starać tylko o taką wiedzę, która jest na miarę jego zdolności. Arystoteles


AIDS: Przymusowy pas cnoty nie tylko dla kobiet. Hofman M