W medycynie estetycznej pojawia się coraz większa liczba zabiegów, które oparte są na innowacyjnych technikach, preparatach, które pozwalają uzyskać coraz większą skuteczność przy uzyskiwaniu oczekiwanych efektów. Wiele zabiegów medycyny naturalnej pozwala na uzyskanie efektów estetycznych, które jeszcze kilka lat temu były możliwe do uzyskania jedynie poprzez zastosowanie operacji plastycznych. Do nowoczesnych zabiegów, które stosuje medycyna estetyczna poznań zaliczyć można między innymi zabiegi

wolumetryczne. Specjalne preparaty stworzone na potrzeby wolumetrycznych zabiegów pozwalają na uzyskanie znacznych zmian w wyglądzie twarzy. Zastosowanie zabiegów pozwala na zmianę owalu twarzy czy dokonanie zmiany również policzków, podbródka, co pozwala na redukowanie zmian wynikających ze starzenia się, które są głębokie. Możliwości, które pozwalają zapewnić zabiegi wolumetryczne, wynikają ze stosowania znacznie bardziej gęstych preparatów. W preparatach tych stosowany jest kwas hialuronowy, który jest jedną z popularniejszych substancji w medycynie estetycznej, ale jest on zastosowany w takiej formie, która zapewnia znacznie większą plastyczność.

Medycyna estetyczna w Poznaniu

Zastosowanie w zabiegach wolumetrycznych dużo bardziej elastycznych preparatów pozwala na uzyskanie możliwości dużo większej skali modelowania skóry twarzy. Dodatkowo po wykonaniu serii zabiegów oprócz uzyskania oczekiwanych efektów w zakresie zmiany wyglądu twarzy, przywrócenia bardziej młodego jej wyglądu można również uzyskać długotrwały efekt. Po zabiegach wolumetrycznych możliwe jest uzyskanie efektów, które mogą trwać nawet do 18 miesięcy. Natomiast zabiegi wolumetryczne wymagają wykonania ich przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Z tego powodu ważne jest wybieranie sprawdzonych placówek, klinik medycyny estetycznej, które potrafią zapewnić lekarzy z odpowiednio dużymi kwalifikacjami. Zastosowanie zabiegów wolumetrycznych jest szczególnie polecane przez specjalistów zajmujących się medycyną estetyczną osobą w starszym, ewentualnie średnim wieku. Takim osobom medycyna estetyczna poznań poprzez zastosowanie zabiegów wolumetrycznych pozwala na przywrócenie bardziej młodego wyglądu zarówno skóry jak też twarzy poprzez cofnięcie nawet bardzo znacznych zmian wynikających z postępujących efektów starzenia się.

Medycyna estetyczna – Poznań

W odróżnieniu od operacji chirurgii plastycznej zabiegi medycyny estetycznej w ramach zabiegów wolumetrycznych są znacznie mniej ingerujące. Pozwala to na brak konieczności stosowania rekonwalescencji u pacjentów po wykonaniu zabiegów, co sprawia, że po wykonaniu zabiegu można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Widocznymi efektami wykonania zabiegu wolumetrycznego może być pojawienie się niewielkich obrzęków czy zaczerwienienia skóry. Objawy takie nie utrzymują się długo po wykonaniu zabiegu, czyli znikają maksymalnie po dwóch, trzech dniach. Dodatkowym atutem wolumetrii w stosunku do operacji plastycznych jest również brak bólu podczas zabiegu. Metoda jest również uznawana za bardzo bezpieczną, zwłaszcza przy zastosowaniu najnowszych na rynku preparatów. Pozwalają one sprawić, że medycyna estetyczna poznań, pozwala na ograniczenie wszelkich powikłań do minimum. Wynika to z faktu stosowania w preparatach takiego składu, który gwarantuje specyficzne właściwości ograniczające dodatkowo ewentualne powikłania. Wolumetryczne zabiegi nie mają również przeciwwskazań w zakresie łączenia ich z innymi zabiegami w bardziej kompleksowe programy poprawy wyglądu.

Dodaj Komentarz