Dodatek tłuszczu, najczęściej masła kakaowego, jak również wydzielanie gazu przy użyciu pewnych przetworów, potęguje działanie podstawowego środka farmaceutycznego w sposób mechaniczny przez upośledzenie ruchliwości plemników i zamknięcie wejścia do kanału szyjki macicy. Zamiast tłuszczów używa się również mieszaniny żelatyny z gliceryną.

Stosowanie w praktyce jako środka podstawowego chininy, która ma minimalne działanie drażniące, nie wyłącza możliwości użycia, innego lub innych składników chemicznych (acidum citricum, hydrargyrum sozojodolicum, acidum salicylicum itd.). Wchodzą orye w skład gałek lub tabletek wprowadzanych do pochwy na 10-15 minut przed stosunkiem płciowym. Rozpuszczalność ich zależy w znacznej mierze od stopnia wilgotności pochwy, co tłumaczy, że w pewnych przypadkach działają nie tylko zawodnie, ale i drażniąco na błonę śluzową pochwy jako przedmioty w pewnym okresie stałe i o ostrych brzegach.

Najlepiej nadają się do użytku środki plemnikobójcze używane w formie pastv lub galaretki. Galaretka taka składa się najczęściej z żelatyny, gliceryny, agaru, tragakantu, skrobi i zawiera oprócz substancji działających swoiście na plemniki popularne środki bakteriologiczne lub ściągające. Pasty plemnikobójcze wprowadza się w ilości 3-4 g za pomocą odpowiednich kanek w okolicę ujścia zewnętrznego szyjki macicznej, ńa pewien czas przed aktem płciowym.

Dodaj Komentarz

Linki
Powiedzenia

Kiedy sięgniesz pamięcią wstecz, widzisz, jak wiele z naszego życia zmarnowaliśmy w samotności. Każdemu potrzebni są przyjaciele. Van Gogh


Karą kłamcy nie jest to, że mu nikt nie wierzy, lecz to, że sam nie potrafi nikomu uwierzyć.


Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997)