Dodatek tłuszczu, najczęściej masła kakaowego, jak również wydzielanie gazu przy użyciu pewnych przetworów, potęguje działanie podstawowego środka farmaceutycznego w sposób mechaniczny przez upośledzenie ruchliwości plemników i zamknięcie wejścia do kanału szyjki macicy. Zamiast tłuszczów używa się również mieszaniny żelatyny z gliceryną.

Stosowanie w praktyce jako środka podstawowego chininy, która ma minimalne działanie drażniące, nie wyłącza możliwości użycia, innego lub innych składników chemicznych (acidum citricum, hydrargyrum sozojodolicum, acidum salicylicum itd.). Wchodzą orye w skład gałek lub tabletek wprowadzanych do pochwy na 10-15 minut przed stosunkiem płciowym. Rozpuszczalność ich zależy w znacznej mierze od stopnia wilgotności pochwy, co tłumaczy, że w pewnych przypadkach działają nie tylko zawodnie, ale i drażniąco na błonę śluzową pochwy jako przedmioty w pewnym okresie stałe i o ostrych brzegach.

Najlepiej nadają się do użytku środki plemnikobójcze używane w formie pastv lub galaretki. Galaretka taka składa się najczęściej z żelatyny, gliceryny, agaru, tragakantu, skrobi i zawiera oprócz substancji działających swoiście na plemniki popularne środki bakteriologiczne lub ściągające. Pasty plemnikobójcze wprowadza się w ilości 3-4 g za pomocą odpowiednich kanek w okolicę ujścia zewnętrznego szyjki macicznej, ńa pewien czas przed aktem płciowym.

Dodaj Komentarz

Powiedzenia

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień. Homer


Miłość określana jest jako dręczące rojenie natury melancholijnej, które rodzi się wskutek ustawicznego rozmyślania o licu, gestach i obyczajach osoby przeciwnej płci. Remedium na to jest połączenie dwojga kochanków węzłem małżeńskim, i choroba minie. Awicenna


Mam wrażenie, że to hasło obrony Polski jest jak gdyby potężnym łańcuchem, który jest jednym końcem przytwierdzony do Polski. Chodzi o to, ażeby jak najwięcej dłoni chwyciło za łańcuch, trzeba go sobie przerzucić przez ramię i ciągnąć, ciągnąć, chociażby w krzyżach trzeszczało. Aby Polskę pociągnąć wyżej. Edward Śmigły-Rydz (marszałek Polski, 1886 - 1941)